Det har varit en lugn men ändå hektisk dag. Ni vet en sådan dag då man har hunnit med mycket utan att för den skull känna sig stressad.
I alla fall så gick besöket hos Kiropraktorn bra, dock är mina muskler i ben och rygg så stela så att jag får ont, så det blev 1 veckas vila till från träning och sen återbesök 😦
Ikväll har jag varit på Helsingborgs antikverk och hämtat tavlor som vi ska klä E-detaljs kontor med och en Klippans Keramikservis till oss själva.
På tal om tavlor, det blev ganska många tavlor för 400,-
Detta var dessutom inte alla, utan där var ytterligare ett 10 tal tavlor som inte kom dit där, och någon som vi kommer ha hemma.
Något av det mest intressanta som fanns bland tavlorna var detta tryck på en plåttavla
Det föreställer hur Gustavsbergs Fabriker såg ut 1895, sen hittar jag inga fler stämplar eller någonting, någon som vet vad det är för något och var det kommer ifrån?
Hej, jag har det samma tavla här i Finland. Jag hittade det från loppis.